עידן פלוס

כל המידע במקום אחד – א.ח פתרונות טכנולוגיים.

אפריל - 20 - 2015

תחת הכותרת "סוף עידן הדינוזאורים בטלוויזיה" חברת טייק (Take) השיקה אתמול סטרימר המשמש גם לצורך שידורי עידן פלוס, עלות המכשיר הוא 549 שקל (לא כולל התקנת אנטנה במידת הצורך)  ובעתיד יוספו שירותי פרימיום בתשלום נוסף למי שיהיה מעוניין. השירות עצמו פועל באמצעות מערכת הפעלה אנדרואיד המאפשרת חיבור לרשת האינטרנט הביתית וצפייה בתוכן מהאינטרנט על מסך הטלוויזיה.

למעט העובדה המבורכת שאלטרנטיבה נוספת הוצגה אתמול לצופי הטלוויזיה שמאסו מהתשלום הגבוה שהם משלמים כיום לחברות הכבלים והלווין, הקופסה החדשה אינה מביאה עימה בשורה של ממש. מדובר במכשיר כלאיים דיי חלש מבחינה חומרתית ׁ(מעבד Dual Core) כך שאם מישהו ירצה להתקין פלטפורמות קצת יותר "כבדות" לא בטוח כיצד המכשיר יגיב. הלכה למעשה המוצר הסופי אינו סטרימר מהשורה הראשונה וגם אינו משמש כממיר דיגיטלי ייעודי לצורך קליטת שידורי הטלוויזיה החופשיים.
מחיר הממיר/סטרימר הוא אטרקטיבי לאלו שיש להם טלוויזיה אחת בבית, בעלי מספר טלוויזיות יצטרכו לשלם אלפי שקלים על שירות דיי אנמי ודליל. מה גם שאין לצפות שבמתכונתו הנוכחית ישנה בצורה משמעותית את שוק הטלוויזיה או יהווה איום של ממש על חברת "הוט" או "yes".אף-על-פי-כן, מדובר בשירות  חדש ובעל פוטנציאל עצום, ייתכן שהשירות של חברת take יצבור תאוצה בהמשך הדרך ויהווה אלטרנטיבה אמיתית וכדאית.

מזרימי מדיה מבוססי אנדרואיד אינם דבר חדש בנוף הטכנולוגיה ולאחרונה אף חברת בזק החלה לשווק סטרימרים בעלות של 10 ש"ח בחודש.
הניסיונות של חברות כאלו ואחרות (בקרוב גם גולן טלקום ורמי לוי) להשתלב בשוק הטלוויזיה ייגרמו לתחרות ולהורדת מחירים, אך לא די בפעולות אלו. על הממשלה הבאה להמשיך ברפורמת הערוצים החופשיים ולשלב ערוצים נוספים במערך החינמי של עידן+.

מצגת take מיום ההשקה

 

 

קטגוריות: כללי

סגור לתגובות

השירותים שלנו:
Open chat
דברו איתנו בוואטסאפ