עידן פלוס

כל המידע במקום אחד – א.ח פתרונות טכנולוגיים.

אוגוסט - 3 - 2015

הרשות השנייה מרחיבה בימים אלו את שידורי הניסיון לצפייה בערוצי הטלוויזיה באיכות High Definition לשידורים אלו התווספו שידורי ניסיון ל- דולבי דיגיטל המכונה "5.1 ערוצים" השיטה כוללת שישה ערוצי קול, חמישה מתוכם (קדמי ימני, קדמי שמאלי, קדמי מרכזי, אחורי ימני ואחורי שמאלי) בכל תחום השמע המקובל וערוץ אחד (סאב וופר) לתדרים נמוכים – 10 עד 120 הרץ. תקן דולבי דיגיטל תומך גם בצליל מונו וסטריאו.

ניסיונות שידור אלו מאפשרים לרשות השנייה ביום פקודה לאפשר את הוספתם של ערוצי דולבי דיגיטלי וערוצי HD למערך עידן פלוס. נכון להיום העיכובים בשידורים אלו אינם נובעים בצורך ברכישת ציוד יקר (שכבר נרכש) או בהערכות שונה. העיכוב הינו רגולטורי בלבד המצריך את התערבות משרד התקשורת ושר התקשורת (כיום ראש הממשלה) לזרז את תהליך הוצאתם  למכרז של ערוצים נוספים למערך עידן פלוס.

 

האפיקים הרגילים המשדרים כיום ברחבי הארץ הם אפיק 26 (תדר- 514MHz) ואפיק 29 (תדר- 538MHz) – ראה מפה.

במסגרת שידורי הניסיון ניתן לצפות כבר עכשיו בערוץ 1 (הערוץ הראשון)  באיכות HD לצורך כך יש צורך לבדוק אם שידורי הניסיון נקלטים באזור מגורכם. האפיקים המשדרים את שידורי הניסיון הם:  אפיק 27 (תדר – 522MHz) אזור דרום ומרכז, אפיק 28 (תדר – 530MHz) אזור דרום, מרכז והשרון, אפיק 32 (תדר – 562MHz) אזור המרכז השרון והצפון.

סיכויי קליטת שידורי הניסיון בשלב זה יהיו גבוהים יותר למי שצופה בשידורי עידן פלוס באמצעות אנטנה חיצונית או אנטנה מוגברת. כמובן שלצורך קליטת שידורי HD יש צורך בממיר דיגיטלי מהסוג החדש (DVB-T2) המותאם לשיטת השידור החדשה.

דוגמה לסריקת האפיקים באופן ידני (ממיר סקל)

קטגוריות: כללי

סגור לתגובות

השירותים שלנו:
Open chat
דברו איתנו בוואטסאפ