עידן פלוס

כל המידע במקום אחד – א.ח פתרונות טכנולוגיים.

יולי - 7 - 2013

הפסקת שידורי ערוץ 2 ו 10 הנקלטים באמצעות צלחת לווין פרטית

בהמשך להחלטה להפסיק את שידורי ערוץ הכנסת באמצעות קליטה לווינית דרך צלחת לוויין פרטית, הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו האחראית על שידורי עידן+ יצאה היום בהודעה באמצעי התקשורת המודיעה שבהתאם להחלטת הממשלה, החל מ 1 בינואר 2014, לא תתאפשר גם צפייה בערוצי הטלוויזיה 2 ו 10 בשיטה דיגיטלית לווינית פתוחה באמצעות צלחת לווינית פרטית.

המשמעות שהערוצים הישראליים המרכזיים שנקלטו באמצעות לווין amos ערוץ 2 בתדר 11658 וערוץ 10 בתדר 11658 יפסיקו את פעילותם מיד בתחילת השנה.

הודעת הרשות השנייה

הודעת הרשות השנייה

כיום ערוצים אלו נקלטים באמצעות חברות Hot וYes ובאמצעות עידן+ החינמי, הרציונל העומד מאחורי ההחלטה הינו כלכלי מה שיאפשר עודף תקציבי לטובת שיפור מערך הטלוויזיה הרב ערוצית. דן לנדאו מנכ"ל הכנסת התייחס בדצמבר האחרון לחיסכון רק משידורי ערוץ הכנסת וציין כי עלות החיסכון מערוץ זה מגיע ל 350 אלף דולר בשנה אחת.

שינוי שיטת ההפצה לערוצים אלו מסנדל את האופציה להמשיך ולצפות בערוצים ישראליים דרך צלחת לוויין פרטית בנוסף לקליטת הערוצים הזרים. עידן+ שמאז הפצתו כבר נמצא למעלה מ 500 אלף בתי אב בישראל ממשיך להיות האלטרנטיבה החינמית המעודפת והחל 1 בינואר 2014 למעשה יהיה האופציה החינמית היחידה לקליטתם של ערוצי טלוויזיה הישראליים.

 

קטגוריות: כללי

סגור לתגובות

השירותים שלנו:
Open chat
דברו איתנו בוואטסאפ