עידן פלוס

כל המידע במקום אחד – א.ח פתרונות טכנולוגיים.

מאי - 28 - 2012

המלצות ועדת חייק שהוגשו ממש לפניי שנה סמוך להשקת רפורמת עידן פלוס עודדו ואף חזו כמעט במדויק את המתרחש ממש בימים אלו בשוק התקשורת ועתיד להשפיע משמעותית על שוק ערוצי הטלוויזיה בישראל, המלצות הועדה מתמקדות בעיקרן בתשתיות התקשורת הקווית בישראל, אך ההשפעה מתרחבת הרחק מעבר לכך. ההמלצות, שפורסמו בשנה שעברה, מציעות לפתוח את תשתית התקשורת להחכרה בידי חברות נטולות תשתית (שירותים סיטונאיים) וכן לבטל את ההפרדה המבנית שמונעת מהחברות להציע שירותים משולבים.
במהלך השבוע האחרון זכינו במבול של הצהרות מצדם של כלל חברות התקשורת שהודיעו על כוונתם להשתלב בצורה כזו או אחרת בשיווקם של ערוצי טלוויזיה (או יותר נכון, ערוצי צפייה) שהמטרה הסופית לאפשר צפייה בערוצי טלוויזיה, אינטרנט וניידים, במחיר מוזל השווה לכל כיס, אינני בטוח שהצהרות אלו אכן נועדו לקדם את תוכניותם או שמה החשש לפגיעה במניותיהם הביאו אותם להזדרז ולהצהיר על השקת שירותי טלוויזיה באמצעות שיטת iptv המבוססים על חיבור אינטרנט, פרטנר כבר בחרה בפלטפורמה של חברת Comigo הישראלית וסלקום לעומת זאת בחרה בענקית התקשורת השבדית אריקסון כספקית הפלטפורמה שלה, גם בפלאפון מגלים בימים אלו התעניינות ועדיין לא הציגו מוצר קיים.
במידה ומהלכים אלו אכן ייצאו אל הפועל והתחרות על שירותי הטלוויזיה תתממש הלכה למעשה, עדיין אנחנו הצופים נדרש לשלם, כשחברות תקשורת המשווקות מספר שירותים לא מן הנמנע שנקבל בסופו של יום את אותה הגברת עם מעט שינו באדרת, פרטנר וסלקום שואפים להציע ואף הכריזו על חבילות טלוויזיה במחיר חודשי הנמוך מ-99 שקלים, המורכבת מחבילה בסיסית של ערוצים. אך השאלה מי ישלם עבור הממיר והתקנתו, כמה נשלם תוספת עבור אינטרנט מהיר יותר,וכמה נשלם עבור שירותים נוספים כגון vod ועוד.. עדיין לא נענתה.
היום בשידורי הבוקר של ערוץ 10 עם גיא מרוז ואורלי וילנאי התארח חבר הכנסת ויושב ראש וועדת הכלכלה, כרמל שאמה הכהן, שהינו בין היוזמים הראשונים לקידום רפורמת עידן פלוס וליישומה המהיר והמוצלח, לטענתו בימים של טרם החקיקה וההחלטה להתערבות בשוק הטלוויזיה מצד הממשלה, נאמר לחברות הוט ויאס במספר הזדמנויות להוריד מחירים ולהתמתן, אך החברות המשיכו בשלהם.
ציבור צופי הטלוויזיה בישראל למד את הלקח, במידה ושוב נחליט להוציא את כרטיסי האשראי אנו עלולים שוב לשלם את המחיר תרתי משמע. פתרון הטלוויזיה החינמית בדמות רפורמת עידן פלוס הנו הפתרון המושלם לחלק ניכר מהאוכלוסייה, כל זאת כמובן בתנאי שיצורפו ערוצים נוספים לממיר הדיגיטלי.

קטגוריות: כללי

השאר תגובה

עליך להיות מחובר על מנת להגיב

השירותים שלנו:
Open chat
דברו איתנו בוואטסאפ